Niebawem rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

2022-01-20 11:28

1 lutego rozpocznie się trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. To wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu województwa. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania nie tylko własnej dzielnicy, gminy czy miasta, ale i całego regionu.

Ze środków Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mogą być finansowane projekty inwestycyjne i nieinwestycyjne, mieszczące się w katalogu zadań o charakterze wojewódzkim, możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego. Projekty inwestycyjne mogą być realizowane wyłącznie na nieruchomościach, do których województwo ma tytuł prawny do dysponowania. Propozycję projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza może zgłosić każdy mieszkaniec Województwa Mazowieckiego.

Wszystkie informacje dotyczące BOM, wskazówki jak poprawnie przygotować projekt a także inspiracje dla projektodawców, dostępne są na odrębnej stronie internetowej https://bom.mazovia.pl/ poświęconej BOM.

Info. Delegatura w Siedlcach UMWM 

Wróć