UWAGA!

 

 
ŁDK
Od lipca 2019 r. informacje dotyczące KINA ZA ROGIEM są dostępne tutaj
 

KINO ZA ROGIEM W ŁOSICACH

DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE

16.07. godz. 18:00
 

Włochy 2016; komediodramat; reż. Paolo Genovese; obsada: Marco Galliani, Kasia Smutniak, Alba Rohrwacher, Valerio Mastandrera; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 96 min., bilet: 5,00 zł.

 

Siedmioro przyjaciół znających się praktycznie od dziecka spotyka się na kolejnej kolacji. Drobne przekomarzanki, chwilowe sojusze "one - oni", albo "oni - one", małe złośliwostki - i nagle ktoś wpada na pomysł zabawy: skoro znają się tak dobrze i tak bardzo sobie ufają, niech przez ten wieczór dzielą się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymają w trakcie spotkania…
Znakomite dialogi, świetna obserwacja obyczajowa i całkiem poważna refleksja: czy prawda w każdej sytuacji ma moc oczyszczającą?

 

MADAME

23.07. godz. 18:00
 

Francja 2017; komediodramat; reż. Amanda Sthers; obsada: Rossy de Palma, Toni Collette, Harvey Keitel, Michael Smiley; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 87 min., bilet: 5,00 zł.

 

Małżeństwo bogatych Amerykanów wydaje w swojej paryskiej posiadłości luksusowe przyjęcie dla dystyngowanych znajomych. W trakcie przygotowań okazuje się, że na imprezę przybędzie dokładnie trzynaście osób, więc przesądna pani domu wpada na niezwykły pomysł: namawia swoją pokojówkę Marię, by ta - jako czternasta - na przyjęciu udawała hiszpańską arystokratkę. Sytuacja wydaje się opanowana… do czasu. Nietuzinkowo zachowująca się "arystokratka" wpada w oko jednemu ze znamienitszych gości.

CHURCHILL

30.07. godz. 18:00
 

Wielka Brytania 2017; fabularny; reż. Jonathan Teplitzky; obsada: Brian Cox, Miranda Richardson, John Slattery, Julian Wadham; dozwolony od 12 lat, czas projekcji 104 min., bilet: 5,00 zł.

II wojna światowa od kulis. Czerwiec 1944 roku, alianci kończą przygotowania do operacji Overlord, jednak premier i minister obrony Winston Churchill jest przeciwny przeprowadzeniu jej w zaplanowanym kształcie. Jego konflikt z generałami Eisenhowerem I Montgomerym staje się coraz poważniejszy, tymczasem do D-Day jest coraz mniej czasu…