KONKURS LITERACKI PH. "ZIEMIA NAJBLIŻSZA"

Łosicki Dom Kultury serdecznie zaprasza do udziału w 24. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa". Pula nagród w konkursie 8500 zł. 

Na Państwa prace konkursowe czekamy do 15 listopada 2019 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Poniżej do pobrania regulamin oraz klauzule RODO. 

 

"ZIEMIA NAJBLIŻSZA" - do pobrania: REGULAMIN

application/pdf regulamin mikoszewski 2019.pdf (189.6 KiB)

V ŁOSICKI JARMARK WIELKANOCNY

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników, rękodzielników do udziału w V Łosickim Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w dniU 13 kwietnia 2019 r. od godziny 10:00 do 16:00 w Łosickim Domu Kultury, ul. Piłsudskiego 4. Warto zaprezentować swoje oryginalne i niepowtarzalne rękodzieło oraz tradycyjne produkty spożywcze…J

Prosimy o zgłoszenie udziału w Jarmarku do dnia 2 kwietnia br. z dokładnym określeniem potrzeb technicznych: np. stolik, krzesła, prąd na adres: ldklosice@interia.pl,  tel. 83/ 359 05 09, 531 257 246.

Serdecznie zachęcamy wystawców z ofertą ozdób świątecznych: palm, pisanek, stroików świątecznych oraz koronkarstwo i plecionkarstwo jak również producentów lokalnych i regionalnych produktów na stół świątecznych, wytwarzanych tradycyjnymi metodami. Ilość miejsc wystawienniczych i handlowych jest ograniczona – decydować będzie kolejność zgłoszeń.

JARMARK WIELKANOCNY - do pobrania: REGULAMIN

application/pdf V LOSICKI JARMARK WIELKANOCNY - regulamin.pdf (55.7 KiB)

JARMARK WIELKANOCNY - do pobrania: KARTA ZGŁOSZENIA

application/pdf Jarmark karta zgloszenia.pdf (75.3 KiB)

Kultywowanie tradycji poprzez zakup strojów ludowych dla ZPITZŁ

Powiatowe Stowarzyszenie Animatorów Kultury realizowało projekt pn. „Rozwój aktywności społeczności lokalnej poprzez zakup strojów ludowych dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej oraz przeprowadzenie warsztatów wokalno-tanecznych i organizacji potańcówek” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Celem projektu było kultywowanie tradycji poprzez zakup strojów ludowych dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej oraz przeprowadzenie przez okres 5 miesięcy dla każdej grupy wiekowej 100 godzin warsztatów wokalnych oraz 50 godzin warsztatów tanecznych. Na koniec realizacji zadania zorganizowano trzy potańcówki na ludową nutę. Operacja zakładała zakup 23 kompletów strojów ludowych podlaskich (10 męskich w skład których wchodzą: sukmana, koszula bawełniana haftowana ręcznie, spodnie lniane, krajka, kamizelka wełniana oraz 13 damskich w skład których wchodzą: gorset aksamitny, koszula bawełniana haftowana ręcznie, spódnica tkana na krośnie ręcznym, zapaska wełniana).  Operacja była skierowana do członków Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej oraz społeczności lokalnej.  Zespół uświetnia swoją obecnością szereg uroczystości lokalnych kulturalnych jak i edukacyjnych, natomiast jego działalność promuje żywe relacje z tradycją regionalną i włącza dziedzictwo kulturowe we wspólny obieg kultury na rzecz wzmocnienia kapitału społecznego regionu. Zakup strojów znacznie poprawi walory estetyczne Zespołu oraz poprzez twórczość pozwoli pokazać prawdę etnograficzną o naszej podlaskiej tradycji ludowej.  


Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD: Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Kultywowanie tradycji poprzez zakup strojów ludowych dla ZPITZŁ

Kultywowanie tradycji poprzez zakup strojów ludowych dla ZPITZŁ

III Łosicki Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”

BIEG "TROPEM WILCZYM" - BIEGNIJ W ŁOSICACH!

Po raz trzeci łosiczanie będą mogli wziąć udział w ogólnopolskim Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 3 marca. Łosice będą jednym z 360 miast w całej Polsce, w których do biegu pamięci o ludziach niezłomnych wystartuje ponad 75 000 osób.
Otrzymaliśmy 120 pakietów startowych, dlatego spieszcie się z rejestracją – liczy się kolejność zgłoszeń. Do pokonania będzie symboliczny dystans - 1963 metry (bieg oraz nordic walking). Jest to rok śmierci ostatniego Niezłomnego, który poległ w czynnej walce – Józefa Franczaka, pseud. Lalek, Laluś.
Zapisy do 1 marca (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00) w sekretariacie ŁDK lub pod numerem telefonu 531 257 246 lub w biurze zawodów (Stadion Miejski ul. Szkolna 5) na godzinę przed rozpoczęciem biegu. Startujemy o godz. 13:00 – pobiegnij z nami…

TRASA BIEGU

BIEG TROPEM WILCZYM - do pobrania: REGULAMIN

application/pdf regulamin bieg.pdf (355.3 KiB)

BIEG TROPEM WILCZYM - do pobrania: OŚWIADCZENIE

application/pdf oswiadczenie_2.pdf (45.1 KiB)

BIEG TROPEM WILCZYM - do pobrania: OŚWIADCZENIE RODZICA / OPIEKUNA

application/pdf oswiadczenie rodzica opiekuna.pdf (37.5 KiB)

V ŁOSICKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY

V ŁOSICKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY- do pobrania: REGULAMIN

application/pdf V Losicki Jarmark Bozonarodzeniowy 2018 regulamin.pdf (55.5 KiB)

V ŁOSICKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY- do pobrania: KARTA ZGŁOSZENIA

application/pdf Jarmark formularz zgloszeniowy.pdf (67.6 KiB)

V ŁOSICKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY - do pobrania: RODO zgody

application/pdf klauzula informacyjna jarmark.pdf (49.9 KiB)

XXIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI IM. ROMUALDA III MIKOSZEWSKIEGO PH. "ZIEMIA NAJBLIŻSZA"

XXIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI IM. ROMUALDA III MIKOSZEWSKIEGO PH. "ZIEMIA NAJBLIŻSZA"

LITERACI NA START...!!!

Serdecznie zapraszamy do udziału w 23. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa".
Na Państwa prace konkursowe czekamy do 15 listopada 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego). Pula nagród w konkursie 6000 zł.

do pobrania - "ZIEMIA NAJBLIŻSZA" - REGULAMIN

application/pdf regulamin mikoszewski 2018.pdf (281.4 KiB)

do pobrania - "ZIEMIA NAJBLIŻSZA" - KLAUZULA INFORMACYJNA

application/pdf klauzula informacyjna ziemia najblizsza.pdf (37.5 KiB)

POTAŃCÓWKA NA LUDOWO...

POTAŃCÓWKA NA LUDOWO...

POTAŃCÓWKA NA LUDOWO...